Sport

Zyrtare: Oblak vendos për të ardhmen

Jan Oblak më në fund ka vendosur për të ardhmen e tij.

Jan Oblak ka kohë që po lidhet me një largim nga Atletico Madrid, mirëpo ai ka vendosur për të ardhmen e tij.

Portieri slloven e ka rinovuar kontratën edhe zyrtarisht me skuadrën spanjolle, përcjell lajmi.net.

Oblak ka nënshkruar me Atletico Madridin deri në vitin 2023, gjersa ai është shprehu tejet i lumtur.

“Jam shumë i lumtur që e kam rinovuar kontratën dhe dua të fitojë shumë trofe me klubin dhe ta shpërblej besimin e klubit që ka në mua”, ka shtuar slloveni.

You may also like