Sport

Sezoni ka marrë fund për Kolollin

Hera e fundit kur Benjamin Kololli u pa duke luajtur ishte ndeshja Kosovë – Bullgari, ku ai u zëvendësua në pjesën e dytë për shkak të një lëndimi në këmbë.

Skuadra e Zurichut ka konfirmuar që 26 vjeçari do të mungoj disa javë.

Megjithatë ekziston mundësia që Kololli të mos luaj asnjë ndeshje këtë edicion, pasi që lëndimi është serioz, shkruan Indeksonline.

Për mesfushorin kosovar kjo erdhi në momentet kur po kalonte formën më të mirë dhe pritej që në verë të largohej nga Zurichu.

You may also like