Ballina Lajme

Qytetarët bëhen bashkë për të shënuar 20-vjetorin e Betejës së Koshares

Sot shënohet 20 vjetori i Betejës së Koshares, në kuadër të operacionit ‘Shigjeta’, e që është njëra ndër betejat më të përgjakshme dhe më heroike të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

E për të shënuar këtë përvjetor është organizuar Manifestimi Tradicional ‘Ditët e Shqipes 2019-‘ për ndertë Betejës së Koshares.

Tashmë qytetarë të shumtë janë mbledhur në Koshare, për të shënuar këtë 20-vjetor.

Në Kompleksin Memorial të Betejës së Koshares kanë nisur si fillim homazhet tek varrezat e dëshmorëve dhe me fillim nga ora 12:00, tubimi përkujtimor, raporton Indeksonline.

Pavarësisht motit të ftohtë dhe reshjeve të shiut, banorët nuk kanë hezituar që të mblidhen bashkë për të nderuar dhe përkujtuar këtë betejë.

You may also like