Rajoni dhe Bota

Presidenti i Iranit uron presidentin Erdogan

Presidenti i Iranit, Hasan Ruhani, uroi presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, për suksesin në zgjedhje, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në mesazhin me shkrim të publikuar në ueb faqen e Presidencës së Iranit, Ruhani, uroi presidentin Erdoğan për fitoren e arritur në zgjedhje.

“Shpresojë që në periudhën e re të presidencës suaj të zhvillohen marrëdhëniet miqësore mes Iranit dhe Turqisë në kuadër të fqinjësisë së mirë, respektit të ndërsjellë dhe interesave të përbashkëta, për çështjet bashkëpunimi në rajon dhe në botën islame, zgjidhja e problemeve rajonale, forcimi i stabilitetit dhe paqes”, ka thënë Ruhani në mesazhin e tij.

You may also like