Ballina Lajme

Myftiu Tërnava përkujton viktimat e Srebrenicës

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, përmes një letre dërguar myftiut të Bosnjës, dr. Husein Kavazoviq, ka kujtuar dhe është lutur për viktimat e masakrës së Srebrenicës në 24 vjetorin e kësaj ngjarje.

Ai në letrën e tij, është lutur që kjo e keqe, askujt, askund dhe kurrë të mos përsëritet dhe që akterët e krimit barëbarë të dalin para drejtësisë, për t’u qetësuar shpirtrat e pasardhësve të tyre.

You may also like