Sport

Kosovarët e shpëtojnë nga humbja Baselin, Zhegrova asist, Ademi gol

Baseli ka barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e Superligës së Zvicrës kundër Xamax.

Golin e vetëm për vendasit e shënoi Kemal Ademi në minutën e 74-të të ndeshjes.

Ai realizoi pas një asisti të bukur nga Edon Zhegrova.

Në këtë ndeshje janë aktivizuar gjashtë futbollist shqiptar, ku përveç Zhegrovës dhe Ademit kanë luajtur edhe Xhaka, Ramizi, Seferi dhe Xhemajli.

You may also like