Ballina Lajme

Haradinaj: Mirë se u ktheve president Clinton

Ish presidenti i Amerikës Bill Clinton ka ardhur në Kosovë.

Ai do të marr pjesë në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.

Mirëseardhje mikut të madh të shqiptarëve i kanë uruar krerë institucionesh dhe liderë politik.

Një postim të tillë e ka bërë edhe kryeministri Ramush Haradinaj me të cilin do të ketë një takim sot pasdite.

Postimi i Haradinajt:

Welcome back, President Clinton!

 

You may also like