Sport

Drenica e befason Dritën, Flamurtari mposht Lirinë

Ka përfunduar edhe xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës.

Kanë përfunduar ndeshjet e fundit në Superligën e Kosovës, gjersa ka pasur befasi.

Drita ka rritur që me shumë vështirësi ta marrë një pikë ndaj Drenicës, 2:2, raporton lajmi.net.

Andrews i shënoi të dyja golat për drenicakët (12’ dhe 42’), ndërsa Haxhimusa e ngushtoi epërsinë (75’).

Intelektualët nuk u dorëzuan deri në fund, duke e barazuar rezultatin në minutë e 90’+6.

Ndërsa, në ndeshjen tjetër, Flamurtari ka shënuar fitore të ngushtë ndaj Lirisë, ku Kelmendi shënoi në minutën e 55’.

You may also like