Lajme Rajoni dhe Bota

28 haxhinjë nga Turqia ndërrojnë jetë gjatë Haxhit

Kreu i Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Diyanet) në Turqi, Ali Erbas, ka bërë të ditur se të paktën 28 haxhinjë turq kanë ndërruar jetë gjatë Haxhit

“28 vëllezër ndërruan jetë gjatë Haxhit”, tha Erbas. i cili përcolli ngushëllime për të afërmit e tyre, raporton Anadolu.

Haxhi është një nga pesë “shtyllat e Islamit” të cilën duhet kryer një herë në jetë nga burrat dhe gratë të cilët kanë mundësi financiare.

You may also like